גביע ארד לרקדניות המרכז למחול

גביע ארד לרקדניות המרכז למחול בתחרות ריקודים ארצית למרכז למחול של איילה וצביקה

 לאחר 4 תחרויות מוקדמות, שבועות של המתנה וחזרות, ומקום שלישי במוקדמות האזוריות, זכתה קבוצת הג'אז של כיתות ח' במרכז למחול של איילה וצביקה במקום ה-3 הארצי, בתחרות הארצית לריקוד- I BELIEVE

 והדובדבן שעל הקצפת: הריקוד "לרוץ נגד הזרם", שזכה במקום השלישי, נוצר בכוריאוגרפיה משותפת של רקדניות קבוצת הג'אז של כיתות ח' והמורים המקצועיים.

את הכוריאוגרפיה לריקוד יצרו רקדניות קבוצת כיתות ח' במסגרת הכנות למופע "כוריאוגרף נולד". זהו מופע המתקיים כל שנה בחודשי החורף במרכז למחול של איילה וצביקה, בו נפתחת בפני הרקדניות הבוגרות האופציה להיות כוריאוגרפיות של הריקודים שלהן. איילה דואר ישראלי, מנהלת המרכז למחול: "גולת הכותרת של כל שנה, היא מופע סוף השנה, שהוא מופע מקצועי, שנוצר בכוריאוגרפיה של המורים המקצועיים במרכז. יחד עם זאת, לאורך השנים, הרקדניות מפתחות את הרצון ליצור ריקודים בעצמן. לכן ייסדנו את מופע "כוריאוגרף נולד".

איילה מסבירה כי הבנות מביאות את יסודות הכוריאוגרפיה, ומאחר וחסר להן נסיון בפיתוח ריקודים, צוות המורים מתגייס לעזרתן. ההכנות למופע הן אינטנסיביות, ומסתיימות כאמור במופע בחודשי החורף.

השנה העלו מורי המרכז את האופציה להשתתף בתחרות הארצית I BELIEVE, ורקדניות קבוצת ח' קפצו על ההצעה. צביקה בן חמו, מנהל המרכז למחול עם איילה: "הבנות העלו את ההצעה להשתתף בתחרות עם הריקוד, ואנחנו האמנו בהן והלכנו איתם. הזכייה שלהן במקום השלישי מרגשת במיוחד בשל העובדה שהכוריאוגרפיה היא שלהן. נכון שעזרנו להן לפתח אותה, אבל היא שלהן. כל הריקודים האחרים בתחרות נוצרו ע"י המורים המקצועיים. הן הקבוצה היחידה שהגיעה עם כוריאוגרפיה משלה, וגם טיפסה למקום מכובד על הפודיום. כל הכבוד לרקדניות שלנו!"

I BELIEVE היא תחרות מחול ארצית מקצועית, הוגנת וכמובן מהנה, אשר פותחת בפני הרקדן את עולם המחול על כל סגנונותיו, בהתאם לגילו ורמתו. כשהמטרה המרכזית היא אהבת המחול לסגנונותיו הרבים וכמובן חיזוק חווית ההצלחה.התחרות מחולקת לשני שלבים: שלב המוקדמות התקיים ב-4 מוקדים ברחבי הארץ, כאשר הזוכים בשלושת המקומות הראשונים עולים להתחרות בגמר הגדול שנערך השבוע.

 

קטע מריקוד לרוץ נגד הזרם